Forside / Om oss / Tilbakemeldinger / Vi syklet på veier med liten...



Vi syklet på veier med liten trafikk. Det var som å sykle i en blomstereng. Fantastisk

Sicilia

6 mai 2005 reiste jeg sammen med 3 flotte par + Helge til Sicilia på sykletur.
Dette var en pionertur på 10 dager. Dagsturene var på 45 – 50 km. Sisel Bakken som bor på Sicilia er Helges kontaktperson og er lommekjent i distriktet Caltanisletta.
Vi syklet på veier med liten trafikk. Det var som å sykle i en blomstereng. Fantastisk.Valmuer, margeritter og andre blomster prydet veikantene.
Vi var innom bondegårder og smakte på hjemmebakt brød og husets vin.
Sicilianerne var meget gjestfrie og viste ikke det beste de skulle gjøre for oss.Sicilias historie går langt tilbake i tiden, og for en historieinteressert kan jeg absolutt anbefale denne turen.
Her er minner fra Fønikerne, Grekerne og Romerne.Vi besøkte bl.a. den Romerske keiservillaen – Piazza Armerina – med sine 3500 m2 mosaikkgulver.
En stor takk til Sisel og Helge og de 6 andre som var med på denne fantastisk flotte turen.
Hilsen Rolf Andersen


Olivenkontoret i Berlin

Vi hadde en flott sykkeltur i Berlin i mai 2011. Dette er en by med utrolig mye historie og på sykkel får du oppleve alt på nært hold.